החשיבות של תקן FCC והשפעתו על מכשירים אלקטרוניים בארצות הברית וקנדה

FCC (Federal Communications Commission) היא סוכנות במדינות המאוחדות שמטפלת בתקנות ובהסדרים הקשורים לתחום התקשורת. היא גוף מהמחמירות על מנת להבטיח שמכשירים אלקטרוניים שונים שנמכרים בארצות הברית יעמדו בתקנים שנועדו למנוע הפרעות וסיכונים לתחום התקשורת הרדיו והטלוויזיה, טלפוניה, אינטרנט, רדיו סלולרי, תקשורת אלחוטית ועוד.

מוצרים אלקטרוניים שמצויים בתחומים שונים חייבים לעמוד בדרישות של ה-FCC צריכים לעבור בדיקות ואישורים מסוימים כדי להבטיח שהם לא יגרמו להפרעות ברשתות תקשורת אחרות, לא יפריעו לתחום התקשורת הרדיו והטלוויזיה, ולא יהווה סיכון לבריאות או לבטיחות הציבור.

הבדיקות והאישורים הנדרשים יכולים להיות קשורים לתקנים שונים, כולל:

EMC (Electromagnetic Compatibility): בדיקות EMC נועדות לוודא שמכשיר לא מפריע למכשירים אחרים או לרשתות תקשורת אחרות דרך הפרעות אלקטרומגנטיות. זה כולל בדיקות נגד רעשים והפרעות חשמליות.

RF (Radio Frequency) Testing: בדיקות RF בודקות את הפרעות הרדיו הנגרמות על ידי המכשיר, כמו גם את רמת הרגישות שלו להפרעות ממקורות חיצוניים.

Emissions Testing: בדיקה זו בודקות את השדות האלקטרומגנטיים שנגרמים על ידי המכשיר, ויש לוודא שהם מתאימים לתקנים ולגבולות המותרים .

Product Labeling and Documentation: מוצרים שעוברים בדיקות ואישורי FCC צריכים לציין את התאימות שלהם בתעודת FCC ובסימון FCC על גבי המוצר. כל יצרן או משווק שמייבא מוצרים אלקטרוניים לארצות הברית יש צורך לעבור תהליך אישור מוצרים מצד ה-FCC. התהליך יכול להיות מסובך, ולעיתים נדרש שירות של המומחים בתחום כדי להבטיח שהמוצר יקבל את האישורים הנדרשים.

Wireless Communication Testing: למכשירים המשתמשים בטכנולוגיות אלחוטיות, ישנן בדיקות נוספות להבטחת תקשורת אלחוטית יציבה ולא מפריעה כך שנדרש אישור FCC ID הוא מזהה ייחודי שניתן על ידי ה־FCC למכשיר אלקטרוני או מוצר שעבר את הבדיקות והאישורים המתחייבים על פי תקני ה־FCC. מספר ה־FCC ID מזהה את המכשיר באופן ייחודי ומאפשר לזהות אותו במאגרי ה־FCC ולבדוק את המידע הקשור לאישורים, הבדיקות שעבר, התיאור הטכני ועוד.

ה-FCC ID נרשם על תווית שנמצא ע"ג המוצר ומכיל שני חלקים:

  • ספריית המספרים: שלוש אותיות מהסדרה הראשונה או השנייה, שמזהה את היצרן של המכשיר.
  • מספר המזהה: ספרה או מספרים אשר מזהים את המוצר הספציפי של היצרן.

לדוגמה, אם יש לנו FCC ID: ABC123, אז "ABC" הן האותיות המזהות את היצרן, ו-"123" הם המספרים המזהים את המוצר עצמו.

באמצעות מספר ה-FCC ID, אפשר למצוא את המידע הטכני של המכשיר בבסיס הנתונים של ה-FCC, ולוודא שהמכשיר עומד בתקני ה-FCC לפני שהוא מותר לשווק ולשימוש בארצות הברית.

אם תוכניתך היא לשווק מוצר אלקטרוני בארצות הברית, כדאי לפנות אלינו ולקבל יעוץ והדרכה על מנת שמוצריכם יעמדו בדרישות ה-FCC ולקבל אישור שניתן לסמן על המוצר FCC דבר שיאפשר לכם לשווק את המוצר בארה"ב ובקנדה.

קבל הצעת מחיר עוד היום!

אנחנו כאן נעמוד לשירותך בכל שאלה.
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

    או התקשר